Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Бектеши: Не може некој да се богати, и да се удира по џебот на граѓаните

  Се укинува повластената струја за компаниите од прехранбената индустрија и се замрзнува цената на белиот и полубелиот леб од 450 грама на 33 денари, изјави министерот Бектеши на денешната прес-конференција.           Се укинува субвенционираната цена на електричната енергија за компаниите од прехранбениот сектор од 80 евра за мегават час.   […]

Вести Македонија Ударни вести

Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

  Владата вчера донесе одлука за намалување на периодот на изолација за лицата кај кои лабораториски е утврдено присуство на КОВИД-19 како и периодот на самоизолација/карантин на лицата кои биле во близок контакт со потврден случај со КОВИД-19. Согласно овие препораки на лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз […]