Вести Македонија Став Ударни вести

ДОМ: Морачанин оствари средба со пратеници од ВМРО-ДПМНЕ за една изборна единица

  Денес, во Собранието на РСМ, претседателката и пратеничка од зелената партија ДОМ, Маја Морачанин, оствари средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ: Никола Мицевски, Антонио Милошоски и Дафина Стојаноска. На средбата се разговараше за измена на изборниот модел за воведување една, наместо сегашните шест изборни единици. Морачанин ги реафирмираше барањата на ДОМ за измена на изборниот […]