Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Јанкуловска, Јанакиески и Протоѓер признаа вина во случајот „Титаник“

  Гордана Јанкулоска, Мартин Протоѓер, Миле Јанакиески, Мунир Пепиќ и уште четворица други лица кои се обвинетите во случајот на поранешното СЈО „Титаник“ за злосторничко здружување и неколку кривични дела поврзани со изборни злоупотреби на денешното судско рочиште признаа вина. Екс-министерката Јанкулоска рече дека по основ на обвинението кое е во правна сила повеќе од […]