Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Силјановска на средба со германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер

Претседателката Силјановска Давкова вчеравечер присуствуваше на приемот, што за учесниците на Конференцијата за обнова на Украина во Берлин го приреди…

Повеќе
Categories: Uncategorized, Вести, Македонија

Гордана Силјановска Давкова е кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Гордана Силјановска Давкова е претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ со кој партијата ќе излезе на претседателските избори на 21 април и…

Повеќе