Categories: Вести, Изјави, Македонија

ЦИВИЛ: Најостра осуда за експлицитниот говор на омраза на Неделковски

ЦИВИЛ упатува најостра осуда на вчерашните објави на Миленко Неделковски со експлицитен говор на омразата на социјалните мрежи на сметка…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија

Мухамед Зекири: Џафери и ДУИ треба да објаснат на јавноста зошто го спасија нивниот побратим Трајко Вељановски?!

Талат Џафери и ДУИ треба да објаснат на јавноста зошто го спасија нивниот побратим Трајко Вељановски?!!!…Го СПАСИЈА за да ги…

Read More