Вести Македонија Ударни вести

Од ноќеска горивата поскапуваат за еден и пол денари по литар

  Од ноќеска на полноќ бензините и дизелот ќе поскапат за 1,5 денари по литар, а екстра-лесното масло за домаќинства ќе поскапи за еден денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги . Литар Еуросупер БС-95 ќе се продава за 84 денари за литар, Еуросупер БС-98 ќе се продава за 86 денари за литар, […]