Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ССК: Кинескиот пазар стратешка цел за извоз на македонската храна и вино

  Соработката на Сојузот на Стопански Комори на Македонија и Кинескиот национален истражувачки институт за храна и ферментирачки индустрии (China…

Повеќе
Categories: Алтернатива, Вести, Македонија, Настани, Ударни вести

Златен медал за виното Вранец Орле на винаријата „Венец“

  Винаријата „Венец“ на престижниот натпревар „Citadelles du Vin“ кој се одржува во Франција освои златен медал за виното „Вранец Орле“…

Повеќе