Вести Македонија Ударни вести

Виз Ер со нови летови од Скопје и Охрид

  Авиокомпанијата Виз Ер денеска најави постепено повторно отворање на седум линии и воведување на две нови линии од Скопје и Охрид до дестинации во седум држави, почнувајќи од март и мај. Патниците повторно ќе можат да летаат од Скопје до Билунд, Бремен, Рим-Чампино, Турку и Векше и од Охрид до Фридрихсхафен и Меминген.  Wizz […]