Вести Македонија Ударни вести

Ковачевски до Шмигаљ: Се восхитуваме на храброста со која ја браните својата слобода и сувереност

  Вчера доцна попладне имав телефонски разговор со премиерот на Украина, Денис Шмигаљ, објави на фб премиерот Димитар Ковачевски. Му пренесов дека сочувствуваме со Украина и истовремено се восхитуваме на храброста со која Украинците ја бранат својата слобода и сувереноста на државата, соопшти Ковачевски преку социјалните мрежи. “На колегата Шмигаљ му порачав дека Северна Македонија […]