Вести Македонија Ударни вести

Битиќи за притворот на Зеќири: Владеење на правото важи и за власта

  “Владеење на право важи и за тие од власта”, рече вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, коментирајќи го определувањето на 30-дневен притвор за генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири, кој е под истрага од Обвинителството за склучен договор со консултантска фирма, на која и се исплатени повеќе пари од предвидениот договор. –” Тоа се […]