Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Средба Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува

  Владина делегација предводена од премиерот Ковачевски на маргините на 77-то Генерално Собрание на Обединетите Нации во Њујорк оствари средба…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Гутереш и Ердоган на средба со Зеленски во Украина

  Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш треба да се сретне со украинскиот претседател Володимир Зеленски и турскиот претседател Реџеп…

Повеќе