Алтернатива Настани

“Монистра” ќе го отвори првиот Етно фестивал во Охрид

  Со настап на етно составот „Монистра“ вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ ќе почне првото издание на Етно фестивал во Охрид. Концертот на „Монистра“ е најава за нивната турнеја низ државата со што одбележуваат 20 години постоење на македонската музичка сцена. На настапот, како што информира основачот и лидер на групата, Александар Јовевски […]