Вести Македонија

Санкционирани 237 возачи на мотоцикли, 11 мотоцикли одземени

  Во текот на вчерашниот ден, спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Макеоднија за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 237 возачи. Од нив, 145 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 44 возеле без возачка дозвола, 11 мотоцикли се одземени поради […]