Categories: Алтернатива, Вести, Македонија, Настани, Ударни вести

Музика, светлосни проекции и филм на кирилица по повод 5 Мај, Денот на македонскиот јазик

  По повод 5 Мај, Денот на македонскиот јазик, в петок ќе се одржат повеќе културни настани во организација на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Статуси, Топ теми, Ударни вести

Ковачевски: Македонскиот јазик е во сржта на македонскиот идентитет и посебност

  Премиерот Димитар Ковачевски, преку социјалните мрежи се обрати по повод Денот на македонскиот јазик, 5-ти мај. “5 мај е…

Повеќе