Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ бензините поскапуваат за 1,5 денар

  РЕК информира дека од полноќ се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,09% во однос на одлуката од 12.05.2022 година. Малопродажните цени на Еуродизел (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалуваат за 1,00 ден/лит, додека малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 […]