Вести Македонија Ударни вести

Премиерот Ковачевски ќе учествува на Форумот ГлобСек 2022 во Братислава

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, од денеска до петок ќе учествува на Форумот за безбедност ГлобСек што се одржува во главниот град на Република Словачка, Братислава.     На Форумот, на кој учествуваат шефови на држави и влади од Европа и светот, и кој ќе го отворат претседателката на Република Словачка Сузана Чапутова, претседателот […]