Вести Спорт Ударни вести

Кире Лазаров е новиот тренер на ракометниот клуб “Алкалоид”

  Ракометниот клуб “Алкалоид” денеска на прес-конференција ги претстави тимот и стручниот штаб за новата сезона со која ќе дебитира во македонската Суперлига. Исто така, беше претставен и новиот тренер на клубот, најдобриот македонски ракометар во историјата Кирил Лазаров.     “Чест и задоволство ми е што ќе работам во мојата Македонија, што во раце […]

Спорт Топ теми Ударни вести

Кире Лазаров: Моето мото кое пак ќе ме води ќе биде – СЕКОГАШ НА ПОБЕДА!

  Моето долго и прекрасно патување дојде до самиот крај. Одлуката беше тешка да се донесе, но сепак очекувана. Тешка затоа што го работев тоа што го сакам, од срце, со многу страст и ентузијазам. На моја возраст не е нималку лесно да играш на високо ниво во клуб со големи амбиции и очекувања, и […]