Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Честитки за македонскиот народ кој со прифаќањето на ОA за канонска црква гордо стои во заедницата на православните цркви

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски и членовите на владината делегација Бујар Османи, министер за надворешни работи, Славјанка Петровска, министерка за одбрана и Оливер Спасовски, министер за внатрешни работи, денеска присуствуваа на литургијата во соборниот храм на Вселенската патријаршија со која сослужуваа Неговото блаженство Архиепископот Охридски и Македонски и на Јустинијана Прва, поглавар на Охридска […]