Вести Изјави Македонија Статуси Топ теми Ударни вести

Османи на средба со францускиот амбасадор Бомгартнер

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи имаше средба со францускиот амбасадор во Скопје Сирил  Тој на својот официјален ФБ профил напиша: -“Благодарност за посветеноста на Франција и напорите за да се отвори патот на РСМ кон ЕУ. Уште денеска, францускиот предлог ќе се претстави кај сите институции на Република Северна Македонија, секако и пред […]