Вести Македонија Став Ударни вести

НСДП: Коалициските партнери да не го користат францускиот предлог за ситно политичко поентирање

  НСДП студиозно и аналитично го разгледува францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија и повикува на државничко однсување на сите политички и општествени чинители кои треба да се изјаснат по истиот, соопштија од партијата. -Коалициските партнери да покажат државничко однесување и ова прашање да не го користат за ситно политичко поентирање, затоа што […]