Вести Македонија Ударни вести

Спасовски им оддаде почит на бранителите на спомен обележјето во Берово

  Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со директорот на  Бирото за јавна безбедност  Сашо Тасевски, градоначалникот на општина Берово,  Звонко Пекевски, претседателката на Одборот за подигање на спомен обележје, претставници од  Владата на Република Северна Македонија, претставници од Одделот за специјални полициски операции  и семејствата на бранителите присуствуваа на откривањето на спомен обележје […]

Вести Македонија

Излезноста до 15 часот изнесува 28.89 отсто

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски на прес конференција информира дека излезноста до 15 часот во првиот круг на претседателски избори изнесува 28.89 отсто. – Од обработените 77,51 отсто од избирачките места, гласале 396.252 или 28,89 отсто. Во Аеродром до 15 часот излегле 35,45 отсто, во Арачиново 14,75 отсто, Берово 34,75 отсто, Битола 32,81 […]