Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Голем пожар во кинескиот трговски центар во Белград

  Во Кинескиот трговски центар во Белград, утрово избувнал голем пожар, пренесуваат српските медиуми. Според информациите што ги пренесуваат српските…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Османи положи цвеќе пред училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој престојува во Србија, денеска положи цвеќе пред училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград.…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Премиерот Ковачевски во Белград пречекан со највисоки државни и воени почести

  На церемонија со највисоки државни и воени почести претседателот на владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска во…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Средба Спасовски-Гашиќ: Интензивна соработка и меѓусебна доверба

  Топло добредојде во Белград од страна на мојот српски колега, МВР на Република Србија, Братислав Гашиќ, на чијашто покана…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Ковачевски на Конференција за инвестиции во енергетиката на Западен Балкан во Белград

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски и заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Делегација на Уставниот суд на регионална конференција во Белград

  Делегација на Уставниот суд на Република Северна Македонија учествуваше на регионална конференција на тема „Примена на Европската Конвенција за…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ковачевски: Низ конкретни чекори ја унапредуваме регионалната соработка, на патот кон ЕУ

  Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на лидерскиот Самит „Отворен Балкан“ во Белград. Свои поздравни обраќања имаа и претседателот на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

„Балканот е отворен”, порачаа лидерите на Отворен Балкан на Саемот за храна вино и туризам во Белград

  Република Северна Македонија ја претставува својата традиција, обичаи, карактеристичната кујна, музика и фолклор, како и обележјата и вредностите на…

Повеќе