Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Џафери ја предводи државно-црковната делегација во Рим и Ватикан за чествување на Св. Кирил и Методиј

  Претседателот на Собранието Талат Џафери, од 23 до 25 мај ќе оствари посета на Италијанската Република и Светата Столица…

Read More