Вести Македонија Ударни вести

Денеска се отвора реновираниот Хируршки ургентен центар на скопските клиники

  Заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска и министерот за здравство Беким Сали денеска ќе присуствуваат на отворањето на реновираниот Ургентен хируршки центар во склоп на ЈЗУ УК ТОАРИЛУЦ Скопје. На настанот Грковска и Сали заедно со директорот на клиниката Александар Трајановски ќе направат […]