Вести Македонија Ударни вести

Почина актерот Митко Апостоловски

  На 67 годишна возраст во Битола почина познатиот актер Митко Апостоловски, доајенот на битолското и македонското глумиште, театарски, филмски и телевизиски глумец. Неговиот колега Петар Горко преку социјалната мрежа Фејсбук се прости од него. – Почивај во мир, колега, пријателе, прекрасен човеку. Неизмерна загуба чувствувам. Нека ти е вечен споменот, напиша Горко. Митко Апостоловски […]