Вести Македонија Спорт Ударни вести

Златен медал за македонската таеквондистка Мила Рељиќ во Израел

  Македонската таеквондистка Мила Рељиќ од клубот Тигри Скопје, освои златен медал во конкуренција сениорки -62 кг на меѓународниот натпревар „Винер Израел Опен“ од Г2 серијата. На натпреварот турнирот учествуваа повеќе од 270 натпреварувачи од 25 земји во светот меѓу кои и САД, Кореа, Индија, Бразил, Шпанија, Германија, Велика Британија… Во својата категорија Рељиќ на […]