Categories: Вести, Македонија, Спорт, Ударни вести

Златен медал за македонската таеквондистка Мила Рељиќ во Израел

  Македонската таеквондистка Мила Рељиќ од клубот Тигри Скопје, освои златен медал во конкуренција сениорки -62 кг на меѓународниот натпревар…

Повеќе