Categories: Вести, Македонија, Спорт, Ударни вести

Мукаетов ги пречека младите ракометари кои го освоија првото место на ЕХВ шампионатот

  Кадетската репрезентација на Македонија успеа да го освои ЕХФ шампионатот во Рига, Летонија, откако во финалето триумфираше против Швајцарија…

Read More