Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пендаровски ги прими акредитивите на новата германска амбасадорка, Петра Дрекслер

  Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Сојузна Република Германија во РС Македонија, Петра…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски: Добредојде за амбасадорката на Украина, Лариса Дир

  Претседателот Стево Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Украина во Македонија, Лариса Дир. “Да се биде…

Повеќе