Вести Македонија Ударни вести

Пендаровски ќе учествува во Процесот Брдо-Бриони во Словенија

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска, 12 септември, ќе престојува во еднодневна работна посета на Република Словенија, по повод учеството на 11. состанок на лидерите на земјите учеснички во Процесот Брдо-Бриони, a на покана на претседателот на Република Словенија, Борут Пахор и претседателот на Република Хрватска, Зоран Милановиќ. На состанокот, којшто се […]