Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Османи: Џамбаски претера, искажува територијални претензии и говор на омраза

  Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе прати официјална протестна нота до Бугарија, поради последната изјава на европратеникот Ангел Џамбаски кој упати навреди на адреса на премиерот Димитар Ковачевски и изрази отворени територијални претензии. -Иако се обидувавме да го игнорираме, овојпат ги надмина сите граници на провоцирање. Според сите меѓународни и билатерални договори  има […]