Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Во тек е спасувачка мисија за извлекување на 2 лица паднати во бездна

  Пред околу еден час на бројот 112 е добиен повик за помош на две лица кои со квадрицикл излетале надвор од земјен пат и паднале во бездна длабока околу 20 метри, после с. Алдинци во близина на вила „Принц“. Од страна на  ЦУК се известени и координирани МВР, Итната медицинска помош и Бригадата за противпожарна […]