Вести Македонија Ударни вести

Спасени се двете лица кои паднаа во провалија на Караџица

  Двете лица кои со квадрицикл (мопед на четири тркала) кои паднаа во провалија кај вила Принц на Караџица, се извлечени и се во стабилна состојба и со веројатни скршеници. Тие се предадени на две екипи на Итната медицински помош кои се упатија кон медицинските центри во Скопје, соопштуваат од ЦУК.