Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Почнува Парискиот мировен форум

  Во палатата Бронгниарт, во Париз, денеска почнува шестото издание на Парискиот мировен форум, насловено „Барајќи заеднички јазик во свет на ривалство“, на кој учествуваат претставници на меѓународни организации и државни лидери. Форумот е посветен на најголемите предизвици на денешницата и потрагата по ефективни одговори на најитните предизвици во светот. Во фокусот на дводневниот состанок во […]

Вести Македонија Ударни вести

Претседателот Пендаровски ќе учествува на 5. издание на Парискиот мировен форум

  Претседателот Стево Пендаровски, денеска – 11 ноември 2022 година престојува во работна посета на Француската Република, по повод негово учество на 5. издание на Парискиот мировен форум. Претседателот Пендаровски ќе присуствува на свеченото отворање на 5. издание на Парискиот мировен форум, насловено „Излегување од мултикризата“, ќе се обрати на панел на кој ќе се […]