Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Руска ракета ја погоди Одеса – сирени низ цела Украина

  Руска ракета го погоди пристанишниот град Одеса, јавија странските агенции. Засега нема информации за евентуални жртви или материјална штета,…

Повеќе