Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Сигурна европска иднина значи политичка и економска стабилност за Северна Македонија

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски во рамки на третиот Скопски економски и финансиски форум (СЕФФ) оствари средба со еврокомесарот…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Хан: ЕУ не ги исполни ветувањата – ризик за дестабилизација на Западен Балкан

  -“ЕУ лидерите не успеаја да ги исполнат своите заложби за отворање на пристапните преговори со Македонија и Албанија на…

Повеќе