Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Со Србија работиме на решение да обезбедиме поевтина струја за македонското стопанство

  Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничка прес-конференција на лидерите од Западен Балкан во Белград, рече дека Република Северна Македонија…

Повеќе