Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Претседателот Џафери, добитник на титулата „Doctor Honoris Causa“

  Денес во Тирана, претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, присуствуваше на одбележувањето на „Златната годишнина“ на…

Повеќе