Алтернатива Настани

Промоција на новиот и на 3 евергрин романи од Влада Урошевиќ во МКЦ

  Најновиот роман „Вистинита но не многу веројатна историја за семејството Пустополски за куќата покрај Вардар и за четирите прстени“ од академик Влада Урошевиќ ќе биде промовиран на 23 февруари (четврток), со почеток во 19 часот, во кино „Фросина“, Младински културен центар.   На промотивниот настан ќе бидат претставени и неговите евергрин-дела „Вкусот на праските“, […]

Настани

Стенд ап шоу на Бојан Кирковски во Младинскиот културен центар

  Вечерва во 20 часот, во Младинскиот Културен Центар, за прв пат на сцената во Кино Фросина, младиот актер Бојан Кирковски ќе настапи со своето стенд-ап шоу со наслов Let’s Get Loud! За шоуто Skopje Comedy велат: Актерот Бојан Кирковски реши да зборува за нихилизмот, алтуризмот и стоицизмот. Но, не разбираше ништо од тоа, па затоа реши […]