Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Татко под истрага за полови дејствија спрема сопствената малолетна ќерка

  Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 42-годишник за кого постои основано сомнение дека подолг…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Спасовски: Расчистен е случајот за закани за поставени бомби во Кавадарци

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски одговарајќи на новинарско прашање во Кавадарци, во однос на најавите за поставени екплозивни…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Евакуирано и основно училиште во Кавадарци поради закана за поставена бомба

  Денеска (12.12.2022) околу 08.20 часот во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека на електронска адреса на едно основно училиште…

Повеќе