Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Средба Пендаровски – Глаук Коњуфца, претседателот на косовскиот Парламент

  Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Глаук Коњуфца, претседател на Парламентот на Република Косово, кој престојува во посета на…

Повеќе