Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Не наседнувајте на лажни електронски пораки во име на директорот на БЈБ, станува збор за измама

  Деновиве во МВР пристигнаа пријави од граѓани за добиенa електронска порака наводно во име на директорот на Бирото за…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Формиран оперативен тим на БЈБ за справување со хибридните закани

  Советот за координација на безбедносно-разузнавачката заедница по зачестените дојави за бомби во државава вчера на состанок оцени дека безбедносната…

Повеќе