Вести Македонија Ударни вести

Разрешен е директорот на Управата за извршување на санкциите по бегството на Мемети

  Владата на денешната 119 редовна седница го разреши Марјан Спасовски од должноста директор на Управата за извршување на санкциите, по бегството на осуденикот Беким Мемети од Идризово. Смената надиректорот Спасовски вчера ја најави премиерот Димитар Ковачевски, кој во одговор на новинарски прашања рече дека не е задоволен од работата на директорот на Управата за […]