Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пендаровски е покровител на Признанието за придонес на припадниците на дијаспората, Македонија 2025

  Кабинетот на претседателот и Македонија 2025 Огранок во Република Македонија, денеска потпишаа Меморандум за соработка со цел јавно вреднување…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Зимската школа е во чест на Ацо Шопов, по повод 100 годишнината од неговото раѓање

  Претседателот Стево Пендаровски преку видео-порака се обрати на свеченото отворање на Третата зимска школа на Меѓународниот семинар за македонски…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Претседателот Пендаровски покровител на “2023-Година во чест на Ацо Шопов”

  Претседателот Стево Пендаровски е покровител на чествувањето на 100 годишнината од раѓањето на македонскиот поет Ацо Шопов, што ќе…

Read More