Алтернатива Вести Македонија Настани Ударни вести

„Ви благодариме од срце! 1.372.550 денари донација за „СОС Детско село“

  „Ви благодариме од срце! 460 деца и млади без родителска грижа растат во семејство благодарение на вас“ – пишува на врамениот дрес кој Ракометната федерација на Македонија го доби од организацијата „СОС Детско село“ по повод примо-предавањето на донацијата.     Вкупниот износ кој е собран од продажбата на билети за хуманитарниот ракометно музички […]