Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

Трајанов поднесе Иницијатива до Уставниот суд за уставноста на измените на КЗ

  Претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов, денеска до Уставниот суд поднесе иницијатива за преиспитување на уставноста на последните измени…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Маричиќ: Со овој закон не сакаме да направиме амнестија или помилување

  Бојан Маричиќ вицепремиер за евроинтеграции и секретар за меѓународна соработка во СДСМ, во емисијата 24 анализа, во врска со…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

Лекарска комора ги поздравува измените на КЗ за казнување насилство врз здравствените работници

  Лекарската комора како професионално здружение на сите доктори по медицина во нашата земја го поздравува носењето на измените на…

Read More