Вести Свет Топ теми Ударни вести

Експлозија на бомба во Основниот суд во Подгорица, еден загинат и пет повредени

   Во експлозија на бомба на влезот во Основниот суд во Подгорица денеска загина М.Б. (40) од Подгорица, а пет лица се повредени. „Во 11 часот и 35 минути добивме известување дека во зградата на Основниот суд е активирана експлозивна направа и дека има повредени. Утврдивме дека загинал М.Б.(40) кој ја активирал експлозивната направа. Пет […]