Вести Изјави Македонија Став Ударни вести

Бугарскиот професор Иванов го поддржа Пендаровски-Мора да има извинување

  Поранешниот советник на бугарскиот претседател Жељу Желев, професорот Михаил Иванов на својот профил ја пренесе вчерашната изјава на македонскиот претседател Стево Пендаровски од обележувањето на 80-годишнината од прогонот на македонските Евреи во Скопје: „Правда значи да се препознае и именува вистината и таа да биде почитувана од сите. За да има помирување, треба да […]