Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Средба на претседателот Пендаровски со вселенскиот патријарх г.г. Вартоломеј

  Претседателот Стево Пендаровски денеска во Истанбул оствари средба со Неговата Сесветост г.г. Вартоломеј Први, Архиепископ Константинополски на Нов Рим…

Повеќе