Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Демант на МВР: Нема никаков обид за киднапирање

  МВР најостро ги демантира шпекулациите кои денеска се проширија по одредени портали, локални телевизиски станици и социјалните мрежи за…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Две лица осомничени за грабнување, ОЈО Скопје предлага мерка притвор

  Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека…

Повеќе